Test

Regulamin globalny


Tutaj znajduje się podstawowy regulamin korzystania z serwisu, jeżeli jeszcze go nie znasz koniecznie oraz niezwłocznie się z nim zapoznaj! Ponadto zawarte są tutaj dodatkowe informacje o sth. Jego znajomość może pomóc natomiast jego nieznajomość nie zwalnia z jego przestrzegania.

Postanowienia ogólne

 1. Użytkownik godząc się przed rejestracją na regulamin - akceptuje zasady wynikające z jego rozporządzeń stanowiących zabezpieczenie interesów strony oraz jej Właściciela w sytuacjach wyjątkowych.
 2. Zabronione jest zamieszczanie na forum treści niezgodnych z polskim prawem oraz prowadzących do nich odnośników.
 3. Nie zezwala się również na propagowanie treści niedozwolonych dla osób poniżej 18 roku życia, ze szczególnym uwzględnieniem treści brutalnych i/lub pornograficznych w każdej postaci.
 4. Zabronione jest wysyłanie wiadomości z namolną prośbą o wypowiedzenie się w jakimkolwiek temacie.
 5. Wszelkie formy reklamy niezależnie od szkodliwości są zakazane, ich umieszczanie będzie skutkowało wydaleniem z społeczności. Jedynym miejscem w którym dopuszcza się wystąpienie reklam'y jest sygnatura użytkownika.
 6. W każdej innej nieprzewidzianej sytuacji która nie została uwzględniona w niniejszym regulaminie decydujący głos należy do Moderatora/Administratora.
 7. Strona oraz jej Właściciel nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników, tym samym pozostając bezstronna wobec konfliktów użytkowników z prawem nad którymi nie ma kontroli.
 8. Zabronione jest rozsyłanie wiadomości zawierających linki referencyjne ( np. do gier ), których kliknięcie powoduje odniesienie dowolnych korzyści (nie dotyczy sygnatur o czym mowa w &5 punkcie regulaminu).
 9. Na forum nie tolerujemy piractwa każda osoba która będzie w jakiś sposób namawiała publicznie do tego zostanie w najlepszym przypadku ostrzeżona w gorszym zostanie zbanowana.
 10. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w przyszłości.

Użytkownicy & Konta

 1. Rejestracja w serwisie wciąż zwanym TcgForum.pl jest, była i będzie bezpłatna.
 2. Użytkownik, jego dane i zasoby dodane począwszy od daty rejestracji stanowią nieodłączną część jego konta w serwisie.
 3. Na forum obowiązuje system rang przyznawanych użytkownikom, składający się z trzech podstawowych pozycji:
  • Użytkownik - Posiadający najmniejsze uprawnienia, może dodawać, przeglądać czy edytować swoje wątki, startować w ankietach czy korzystać z wiadomości prywatnych w tym dołączać oraz tworzyć pokoje.
  • Moderator - Osoba dbająca o porządek na forum, posiadająca umiarkowany zestaw uprawnień zezwalający mu na zarządzanie częścią lub całością forum. Jest wyżej w hierarchi oraz ma więcej możliwości, m. in. edycję cudzych wątków.
  • Administrator - Najważniejsza osoba, której opinia ma pierwszeństwo przed jakąkolwiek inną grupą, posiada też największy wachlarz możliwości w obrębie forum oraz poza nim. Sprawuje piecze nad prawidłowym funkcjonowaniem strony.
 1. Ponad postawowym rangami istnieją także tzw. rozszerzone, mowa tu o rangach które zostały utworzone w konkretnym celu, jednak nie mają takiego znaczenia czy też wybrzmienia stąd stanowią funkcję bardziej ozdobną niżeli prawną.
 2. Właściciel serwisu zastrzega sobie prawo do bezpodstawnego usunięcia konta czy odmówienia świadczenia dalszych usług bez podania przyczyny.
 3. Moderatorzy mają prawo zmienić login użytkownika, edytować jego avatar i/lub podpis, jeśli są one niezgodne regulaminem. Takie działanie powinno zostać poprzedzone ostrzeżeniem z ich strony, choć nie jest to regułą.
 4. Pseudonim (nick/login) nie ma prawa zawierać adresu e-mail czy innych wrażliwych danych które zagrażać bezpieczeństwu użytkownika (rozumie się pod tym hasła i dane poufne), oraz być wulgarny / obraźliwy.
 5. Osoba nadal zwana "użytkownikiem" ma kategoryczny zakaz tworzenia wielu kont, wyjątek od tego może stanowić jedynie zgoda administratora.
 6. Absolutnie nie dopuszcza się podszywania pod osoby trzecie i/lub osoby z ekipy forum czy jego użytkowników.
 7. Osoby powołane do organizacji struktury forum (pod czym rozumie się przede wszystkim Moderatorów jako osoby pilnujące porządku) za nieuzasadnione nadużywanie swoich praw będą pociągnięte do odpowiedzialności.
 8. Jeżeli użytkownik nie zaloguje się minimum raz w ciągu 365 dni jego konto może zostać usunięte (o ile sam tego wcześniej nie zrobi), ma wtenczas prawo do założenia nowego.

Shoutbox / Chat

 • Każdy zarejestrowany użytkownik serwisu ma prawo do korzystania z shoutbox'a.
 • Zabrania się na czacie umieszczania linków do profili społecznościowych, kanałów YouTube oraz innych tego typu linków
 • Administrator zarówno jak i Moderator ma prawo do usunięcia wpisu użytkownika jeżeli uzna go za niestosowny do panującej sytuacji.
 • Wszyscy którzy korzystają z shoutbox'a powinni dbać o język, kulturę, odpowiedni poziom rozmowy (nie wyśmiewamy innych, gardzimy nimi itp.).

Prywatność

 • Użytkownik może ukrywać swoją obecność na forum ustawiając w Panelu Użytkownika status Niedostępnego jednakże pomimo tego działania będzie on widoczny dla ekipy administrującej.
 • Na własne życzenie użytkownik może (tak jak w punkcie powyższym) samodzielnie ukryć/pokazać szczegółowe informacje odnośnie swojego wieku (Panel użytkownika > Edytuj profil).
 • Akceptując niniejszy regulamin zgadzasz się na przechowywanie oraz gromadzenie dla celów statystycznych informacji udostępnianych przez przeglądarkę dla takich serwisów jak Google Analytics.
 • Tworząc konto w naszym serwisie za pomocą jednej z platform społecznościowych zgadzasz się na autoryzację aplikacji która pobiera z kont'a wybrane informacje takie jak: avatar, płeć, data urodzenia, lokalizacja, biografia (ilość danych jest zależna od platformy).
 • Szanujemy wszystkich naszych użytkowników dlatego będąc zalogowanym ukrywane są wszelkie reklamy, widoczne dla niezalogowanych.
 • Szczegółowe informacje na temat prywatności dostępne są w innym dokumencie, zwanym też Polityką prywatności.

Bezpieczeństwo

 • Strona wykorzystuje protokół HTTPS do szyfrowania transmisji w trakcie interakcji z użytkownikiem zachowując przy tym 100% bezpieczeństwo przed niepowołanym dostępem do danych.
Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018