Jak calkowicie usunac sterowniki NVIDIA / AMD [Poradnik]


 • Admin

  Sterowniki mimo coraz lepszych i łatwiejszych w instalacji stwarzają wiele problemów które potem przechodzą na działanie gier jak i komfort pracy z systemem - jak więc sobie z nimi poradzić?
  Jak usunąć je w pełni skoro standardowe deinstalatory nie dają rady? Jest na to sposób który dziś Wam zaprezentuje.

  Program DDU (Display Driver Uninstaller) który w 100% oczyści nasz komputer z sterowników graficznych.
  Oczywiście przed przystąpieniem do jakiejkolwiek akcji ściągamy program z linka poniżej (jest to wersja portable - nie wymaga instalacji).
  Na początek wyszukujemy "msconfig" po wciśnięciu kombinacji klawiszy Windows+R.
  Przechodzimy do zakładki "Rozruch" i zaznaczamy punkt "Bezpieczne uruchamianie" a następnie restartujemy komputer (po ponownym włączeniu przejdzie on w tryb awaryjny o czym będzie świadczył między innymi brak tapety oraz białe napisy w rogach ekranu).

  Uruchamiamy eksplorator plików i szukamy katalogu w którym ówcześnie rozpakowaliśmy nasz program po czym go uruchamiamy.

  DDU

  Na liście wybieramy w zależności od tego czy mamy sterowniki NVIDIA (Geforce) czy AMD (Radeon), czy też korzystamy z zintegrowanej Intel Graphics.
  Zaznaczamy "Remove C:AMD and or C:NVIDIA folders" dzięki tej opcji usunięte zostaną foldery w których domyślnie rozpakowały się instalatory.
  W przypadku karty NVIDIA dodatkowo zaznaczamy "Remove PhysX".
  Program blokuje również Windows Update aby zanim zainstalujemy nowe sterownikie nie zostały zaciągnięte inne z witryny
  Jeżeli wszystko wykonaliśmy poprawnie naciskamy "Uninstall the current and previours drivers and restart the computer" co rozpocznie procedurę usuwania.
  Postęp tej procedury tzw. logi programu możemy zobaczyć w dolnej sekcji oraz w razie nieprawidłowości skopiować je z katalogu w którym mieści się program i zamieścić na forum.
  Gdy wszystko się zakończy komputer zostanie zrestartowany.
  Po tym wystarczy już tylko na nowo pobrać i zainstalować najnowsze sterowniki z strony producenta.

  Link:
  Display Driver Uninstaller

  -> Poradnik został napisany dla TcgForum.pl i zabrania się kopiowania oraz rozpowszechniania go bez zgody autora. <- • Dobry poradnik! Jak długo ten program to usuwa? Bo u mnie „usuwanie znanych kluczy...” trwa już godzinę. Ps. W trybie awaryjnym


 • Admin

  W moim przypadku praktycznie już po paru minutach program usunął wszystko co z driver'ami związane. Jedyny znany mi problem z DDU to jeżeli używasz jakiegoś natrętnego antywirus'a który potrafi w trybie awaryjnym wykryć program jako potencjalne zagrożenie PUA/PUP - o czym zresztą piszą sami twórcy (rozwiązanie to oczywiście wyłączyć AV na moment).


Zaloguj się, aby odpowiedzieć