Najważniejsze wskazówki i uwagi na temat korzystania z forum!


 • Admin

  Kilka ważnych wskazówek i uwag:

  Jak w pełni wykorzystać potencjał naszego forum!

  Zaczynasz dopiero swoją przygodę z forum? Doskonale trafiłeś, to idealny przewodnik do tego jak być PRO użytkownikiem. Nie trzeba wcale być nie wiadomo kim, wystarczy że zastosujesz się do kilku porad, które zamieściliśmy poniżej aby zachować swoje dobre imię i otrzymać pomoc na czas.

  1. Nazywaj tematy właściwie i unikalnie!

  -> Czytając "Mam problem z PC!" odpowiadający najpewniej pominie tak zatytułowany wątek. Lepiej dla ciebie i innych będzie jeżeli będziesz nazywał wątki właściwie.
  -> Np. Błąd 0004 - Radeon HD 7770 - Dzięki temu każdy będzie wiedział o co ci chodziło i najpewniej dwukrotnie szybciej dostaniesz odpowiedź.

  2. Krótko i na temat!

  -> Postaraj się ująć swój problem, rozwiązanie itp. w jak najmniejszej ilości tekstu.
  -> Nikt nie lubi przewijać do upadłego ani czytać wypracowań, gdy szukamy danego zagadnienia zależy nam na jak najszybszym znalezieniu odpowiedzi a nie na drodze dookoła.

  3. Uzupełniaj tagi!

  -> Może nie wzbudzi to respektu do twojej osoby wśród użytkowników ale za to bardzo pomoże w rozwoju forum poprzez lepsze pozycjonowanie. Szczególnie w działach które tego wymagają.

  4. Dodaj avatar, opis, sygnaturę i inne podstawowe informacje o sobie!

  -> Mając własny avatar utożsamiamy pozostałych użytkowników z naszą osobą. Dodając kolejne informacje stajemy się bardziej wiarygodni i tym samym kreujemy swoją osobę w sieci.

  5. Używaj wyszukiwarki!

  -> Wiem, że powoli się z tego rezygnuje jednak warto sprawdzić czy nie istnieje podobny wątek na forum przed napisaniem zbędnego tematu.

  6. Ortografia, Interpunkcja i tak dalej!

  -> Bezbłędnie pisać się nie da ale za to warto trzymać się pewnych reguł które sprawiają, że tekst nie będzie odrzucał purystów językowych.
  -> Nie przesadzaj również z ilością pytajników oraz wykrzykników.

  7. Wynagradzaj innych którzy ci pomogli!

  -> Koniecznie podziękuj osobie której wypowiedz rozwiązała twój problem akcją ofensywny "+".

  8. Masz konto na profilu społecznościowym? Pochwal się nim na profilu!

  -> Jeżeli masz swój fanpage nie bój się wspomnieć o nim na profilu - pamiętaj, że tak czy inaczej każdy użytkownik społecznościówki może cię tam wyszukać.

  9. Sygnatury, tak ale z umiarem!

  -> Zrobienie swojej infografiki to świetny pomysł na dobrą reklamę pod każdą twoją wypowiedzią - pamiętaj tylko aby jej wymiar nie przekraczał 500x120px. Pod obrazkiem możesz dodać maksymalnie 3 linki.

  10. Przestrzegaj regulaminu!

  -> Dzięki temu zyskasz w naszych oczach i będziesz miał większą szanse na dostanie się podczas rekrutacji do ekipy. Dodatkowo na twoim profilu nie będzie widnieć Ban co zdecydowanie podniesie twoje morale.

  11. Nie zapominaj o powiadomieniach!

  -> Szablon naszego forum umożliwia w łatwy sposób dotarcie do powiadomień które zostały przez nas wyłączone lecz nie zostały oznaczone jako przeczytane. Warto mieć to na uwadze aby ich liczba nagle nas nie przerosła.

  12. Udzielaj się, na pewno tego nie przeoczymy!

  -> Warto się udzielać gdyż na forum często można zgarnąć ciekawe nagrodę za zwykłą aktywność. Pozostań ekspertem i wzbudzaj respekt w wybranym dziale - docenimy to.

  To już wszystko, więcej rzeczy wyklaruje się w miarę korzystania z strony, tymczasem dzięki za uwagę.


Zaloguj się, aby odpowiedzieć