Corsair M65 pro rgb vs Razer Mamba 16000 Chroma vs Steelseries Rival 600

• Bodobnie jest jak w moim poprzednim temacie (https://tcgforum.pl/topic/24/pomocy-corsair-k95-rgb-platinum-vs-razer-blackwindow-chroma-v2) tlko teraz prosze o myszke. Z góry dziękuje!

• Niezłe mychy jednak ja na twoim miejscu wziąłbym steelseries.

• Admin

Jak rzadko ale również uważam, że steelseries będzie dobrym wyborem. Chyba, że zależy Ci na kompatybilności z softem klawiatury aby nie instalować zestawu sterowników do każdego jednego urządzenia no to Corsair.

Do Razer'a jestem sceptycznie nastawiony po tym jak jednego razu kupiłem słuchawki i sytuacja zmusiła mnie do podłączenia ich do komputera na którym nie ma Windows'a ~ cała magia tego sprzętu w momencie znikła (większość zależało od oprogramowania). Tak czy inaczej cenowo trochę znacznie odstaje od reszty.

Pozostając przy Steelseries i Corsair myślę, że są dość porównywalne, obie mają odważniki dzięki czemu można kontrolować ich wagę, całkiem niezłe podświetlenie oraz 12 000dpi (prawdopodobnie tego nie wykorzystasz). Różnią się jedynie ilością przycisków M65 (8) vs Rival 600 (7) czy długością kabla co raczej nie ma wydaje mi się większego znaczenia. Podobnie całość opiera się na funkcje i możliwości dodatkowe czy osobiste preferencje.

M65 jest jeszcze z tego co widziałem w wersji laserowej zamiast optycznej co w teorii powinno być dokładniejsze ale to tylko teoria. Osobiście postawiłbym na Rival bo nie ukrywam kupił mnie on nietuzinkowym wyglądem choć nie każdemu musi się on podobać, ponadto widziałem gdzieś wersje z przedłużoną gwarancją do 36 miesięcy.

• Bardzo dziękuje, Wezne Corsara bo urzekł mnie jego wygląd i duże dpi, oraz jest w niskiej cenie :)