SysOps, DevOps? Lista paru przydatnych narzędzi!


 • Admin

  Cześć ostatnimi czasy trafiłem na bardzo ciekawą listę przedstawiającą narzędzia oraz oprogramowanie, odzwierciedlające sporą część open-sourcowych rozwiązań do zastosowań przez SysOps / DevOps oraz innych osób szczególnie związanych z IT (IT Tech Guys...).

  Zdecydowanie lista warta przejrzenia, wszystko ładnie i schludnie podzielone na sekcje, zamieszczone na jednym z GitHub'owych profili:
  https://github.com/kahun/awesome-sysadmin/blob/master/README.md

  Nie są to oczywiście wszystkie tego typu zasoby, choć lista jest ciągle rozszerzana - wystarczy popatrzyć jak wiele z tych rozwiązań istnieje, jest rozwijanych i dostępnych dla wszystkich.

  Można dzięki temu przekonać się jak ogromny wpływ na to wszystko miał oraz wciąż ma ruch wolnego oprogramowania w sieci i nie tylko. Jest to niebywałe osiągnięcie w historii, bo otwarte systemy to bezpieczniejsze systemy...

  Korzystacie z któryś z tych narzędzi na co dzień? Jeżeli tak koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzu, być może znacie jakieś których jeszcze nie ma na prezentowanej liście? Na pewno warto byłoby się nimi podzielić w komentarzu poniżej ;)


Zaloguj się, aby odpowiedzieć