Serwisy strumieniujące muzykę - korzystacie?


 • Admin

  Cześć!
  Dzisiaj na warsztat wybrałem sobie serwisy strumieniujące muzykę - coraz więcej firm zaczęło wchodzić na to pole, oferując nierzadko świetnie brzmiącą muzykę w pełni za darmo lub za symboliczną opłatę miesięczną.

  Nowoczesność tuż u progu...

  Szczerze przyznam, że przez długi czas nie zdawałem sobie sprawy z istnienia tych serwisów i nie miałem zielonego pojęcia w jaki łatwy sposób można słuchać oryginalnych utworów wielu o ile nie wszystkich dostępnych wykonawców w tak dobrej jakości. Wcześniej aby posłuchać muzyki trzeba było ściągać mp3 z jakiś dziwnego pochodzenia stron które bardzo często udostępniały jedynie to co przesłali im użytkownicy.

  Trzeba było się niestety zmierzyć z wersjami remix'ow czy tez innych bubli z szumem w tle pochodzących od nagrań które często dopiero po przesłuchaniu na telefonie znalazły swoje miejsce co najwyżej w systemowym koszu. I tak każdorazowo podłączało się telefon lub mp3/mp4 do komputera i przerzucało kilkanaście ulubionych wyszukanych przez ostatnie dni piosenek.

  Strumieniowanie rozwiązaniem...

  No tak ale to już było... Stosunkowo niedawno jednak odkryłem Spotify, porzucając kompletnie wszelkie pobierane utwory na rzecz strumieniowania audio i mogę dziś powiedzieć jedynie tyle, że jest to genialne! Oczywiście do póki mamy ciągły dostęp do internetu, ale czasami i to nam nie jest potrzebne. Rynek nasycił się od tego czasu serwisami typu: iTunes, Tidal, Deezer czy ww. Spotify które często udostępniają podobne do konkurenci o ile nie lepsze możliwości zbijając cenę do granic możliwości w walce o klienta.

  Stąd też chciałbym zapytać Was co sądzicie strumieniowaniu muzyki na żywo? Być może jesteście użytkownikami którejś z wymienionych platform i możecie opisać ją w kilku słowach, która według Was jest najlepsza i dlaczego? Czy bylibyście w stanie spróbować czegoś innego porzucając dotychczasowe przyzwyczajenia, a może dalej korzystacie z poczciwych odtwarzaczy trzymając swoje biblioteki tylko i wyłącznie do waszego wglądu?

  Koniecznie dajcie znać w komentarzu jak wy sądzicie oraz weźcie udział w ankiecie powyżej!


Zaloguj się, aby odpowiedzieć