Jak odnaleźć poszukiwany utwór, piosenkę?


 • Admin

  Witam, zaprezentuje Wam dzisiaj trzy proste metody na odnalezienie nieznanego usłyszanego gdzieś w radiu czy na YouTube utworu. Cześć z tych rozwiązań działa z powodzeniem na rynku już od dłuższego czasu, ale nie wszyscy o nich wiedzą, ten temat ma za zadanie to zmienić, jeżeli też znacie inne lepsze sposoby - zapraszam do sekcji komentarzy.

  Radio:

  Najczęściej słuchamy radia, prawda? Często podoba nam się jakiś utwór i koniecznie chcemy wiedzieć jak się nazywa. Bywa jednak, że zwyczajnie nie mamy czasu w tym momencie aby zrobić szybki re-search i odnaleźć wciąż zapętlającą się w naszej głowie melodie. Dla takich właśnie osób powstał serwis odSłuchane pozwalający w łatwy sposób odtworzyć cały dzień (z radiem w tle) filtrując piosenki w zależności od pory dnia, godziny czy stacji.

  Fragmenty utworów:

  Drugą opcje dedykuje szczególnie fanom wszelkich aplikacji mobilnych, ponieważ istnieje taka usługa a nawet kilka potrafiących odszukać nagrany skrawek utworu/piosenki wewnątrz swoich ogromnych zbiorów.
  Chodzi konkretnie o TrackID, Shazam, SoundHund i/lub przy pomocy wyszukiwania głosowego w aplikacji Google gdy tylko asystent wykryje rytm w tle.

  Znajomość piosenek:

  Ostatnią już deską ratunku w tak kryzysowej sytuacji jest oddanie swojego zapytania w ręce osób które znają trochę więcej piosenek niż my. Czyli mając wybrany fragment, nazwę / jej część czy nawet skojarzenie dodać pytanie w serwisie takim jak Rozpoznajemy.pl z prośbą o pomoc i zaczekać aż znajdzie się ktoś kto będzie w stanie rozpoznać utwór, niczym w "Jaka to melodia".

  Mam nadzieje, że pomoże Wam to w waszych poszukiwaniach i ułatwi nieco życie, tymczasem dzięki za uwagę i cześć!


Zaloguj się, aby odpowiedzieć