Dlaczego mam ścinki w League of Legends?

• Witam. Mój laptop prezentuje się następująco:
    Intel i3 2330m 2x2.2GHz
    8gb ram
    Radeon 6370m 1gb

Na samym początku na najniższych ustawieniach mam 70-120fpsów. Jednak kiedy dochodzą miniony na mapie, walki drużynowe - mam straszne ścinki i fpsy spadają do 20-30. Ściągnąłem program do sprawdzania dysku, bo może w tym tkwi problem, jednak program wykazuje 100% kondycję dysku twardego? Co może być przyczyną? Uwzględniałem też to, iż gra zainstalowana jest na tej samej partycji, co system, ale nie jestem tego 100% pewien. Dlatego też nie decyduję się na przeinstalowanie lola na drugą partycję. Dzięki z góry za proady i pozdro! ;)

• Admin

Cześć!
    Jest to całkiem naturalny proces, tym bardziej na laptopie. Zarówno miniony jak i walki drużynowe to obliczenia i to mnóstwo. Przy i3 oraz tej karcie może się to okazać trochę za dużo (zobacz czy nie masz uruchomionych w tle aplikacji które mocno obciążają procesor - może być to nawet antywirus bo i tak się czasami zdarza). Sam z własnego doświadczenia wiem, że nawet na moim desktopie porównywalnym (no może ciut lepszym) również bywają spadki i to spore - dlatego grę trzymam cały czas na niskich (ponieważ zmiana tego ustawienia równa się przestoją w grze).

Zresztą lol tak ma, że chociaż początkowo pokazuje całkiem wysoki FPS to realne wyniki możemy sprawdzić dopiero wchodząc w interakcje z innymi postaciami, botami znajdującymi się na mapie. Reinstalacja niewiele pomoże (bo dalej będzie to w obrębie tego samego dysku tylko na innej jego partycji) choć można spróbować. Jedyne co mi na ten moment przychodzi do głowy to korzystanie z jakiś "game booster'ow" które chociaż doprowadzą twój system do wyglądu z lat 90 to mogą lekko pomóc przy odzyskaniu zarezerwowanych przez system i aplikacje zasobów. Zresztą powodów takiego stanu rzeczy może być pełno, rozpoczynając od słabego łącza internetowego, przez zapchany dysk po chociażby zamulony system, przestarzałe sterowniki itd.