Jaka karta graficzna za 200 zł

• Witam, tak jak w tytule szukam karty graficznej w budżecie ok 200 zł. Mój komputer jest dość stary jak niestety nie mam aktualnie funduszy żeby kupywać nowy sprzęt wiec próbuje obecny trochę rozbudować, a o to specyfikacje:
    -Płyta główna P5GC-VM ASUS
    -Obecna karta graficzna AMD Radeon HD 4350
    -Zasilacz ASUS 230V (nie znam modelu)
    -Procesor Intel Pentium dual core 2.3 ghz
    -No i trochę mało 2 giga ramu
    Z góry dzięki za pomoc

• Admin

Cześć!
    Do tego zestawu w tej cenie mogę zaproponować dwie karty:

• Asus GeForce GT 710 2GB GDDR5 (64 bit) HDMI, DVI, D-Sub, BOX (GT710-SL-2GD5)
    • Gigabyte GT 710 2GB GDDR5 (64 bit), DVI-I, HDMI, BOX (GV-N710D5-2GL)

Pierwsza z nich Asus o pasywnym chłodzeniu (może być nieco cichsza ale cieplejsza) oraz druga z wentylatorem (chłodniejsza) czyli Gigabyte. Obie o prawie identycznej specyfikacji z minimalną przewagą ze strony drugiej z nich. Od razu uprzedzam, że nie będzie to jakiś wielki skok wydajnościowy - będzie na pewno lepiej ale bez szału.

Pobór mocy po wymianie nie wzrośnie zbyt przesadnie ale od reguły warto byłoby zweryfikować jaki konkretnie model zasilacz masz żeby nie zrobić sobie kuku. Inna opcja to dozbierać jeszcze trochę i kupić coś kilka generacji nowszego i kawałek szybszego ~ +100zł (wtedy można pokusić się nawet o geforce gt 1030).

• Wyszukałem sobie obie karty i trafiłem na nieco inny model, otóż MSI GT 710 2GB DDR3 64 bit, który jest tak samo wydajny jak obie wyżej wymienione karty. Kartę kupie za ok. 180-190 zł. Dziękuje bardzo i doceniam nakład pracy który wkładacie by odpowiadać ludziom na takie tematy w tak krótkim czasie.

• Admin

Początkowo MSI też miało trafić do tego zestawienia, podobnie jak Zotac (który swoją drogą też miał podobne parametry) jednak z racji tego, że posiadają one pamięci GDDR3 a nie GDDR5 (te są zauważalnie szybsze) nie pojawiły się w nim one. Dlatego lepiej jest wybrać coś z tych dwojga wyżej wymienionych.

• A rzeczywiście, przepraszam za niedopatrzenie, używałem allegro do znalezienia kart i nie zwróciłem uwagi na GDDR i karty które uzyskałem posiadały same GDDR3, wyszukam jeszcze raz używając dokladniejszej nazwy, dziękuje.