Witam jaki komputer z używek do 600zł

• Witam serdecznie mam sprawie odnośnie pc do 600zł.. Myslałem nad tym żeby kupić komputer biurowy z allegro za 400 on ma juz płyte główna i5 2400, 4gb ram 1333 zasilacz i obudowa oczywiscie i czy do tego zestawu kupic jakas karte za 200/250 czy poprostu pod podstaw kupować wszystko. Bo i5 2500 znalazlem w mojej okolicy za 250zł i nwm czy to tanio czy drogo ale be, płyty sam procek bez chłodzenia a płyty na 1155 sa dość drogie, ogolnie znajomy mi polecał pentiuma g4600 i do tego plyte H110M tylko jest problem bo ona ma obsługe ddr4 i za sam prosec i ramy wyjdzie mi 600 a gdzie tu dalej. Pomożecie coś wymyślić? Bede wdzięczny. Pozdrawiam

• Admin

Cześć!
    Zastanawiałeś się może nad czymś od AMD, Intele to raczej sprzęt dla osób o zasobnym portfelu. 600 zł to naprawdę niewiele, nawet na rynku wtórnym jest ciężko dostać coś wartego uwagi, pozostają licytacje i szukanie naprawdę sporych okazji.

Procek i5 2500 najtaniej z tego co widziałem był na allegro za 200 zł i 150zł (licytacja).

Do tych biurowych komputerów i tak szybszych pamięci nie włożysz więc jedynie można iść w ilość. Nw jak sprawa wygląda z dedykowaną kartą graficzną, niemniej dodając do takiego hp czy dell'a (w obudowach typu SFF - w tej cenie to większość) jeszcze zew kartę już wgl. nie będzie tam cyrkulacji powietrza bo i bez tego te komputery są na maksa upchnięte.

Kilka pytań pomocniczych:
    Po pierwsze czyli do czego ten komputer ma służyć?
    Drugie czyli czy ma być to kompletny zestaw czy w grę wchodzą już jakieś elementy które posiadasz (jakiś sprawny dysk, obudowa) ?
    Wchodzi w grę przekroczenie/nagięcie budżetu?