Fortnite 100% CPU, lagi przy dobrym sprzęcie • Witam, grając w fortnite mam dużo fps, jednak gdy sprintuję, spojrzę w dół lub robię jakieś akcje fps spada do 10 czy 20 co uniemożliwia rozgrywkę. Dla porównania Wiedźmin 3 na ultra chodził bez problemu na 60 fps, a fortnite na 10 fps. Gdy wszedłem w menedżera zadań zobaczyłem, że użycie mojego procesora to 99/100%. Więc powodem nie jest karta graficzna, czy RAM, lecz procesor, a raczej jego obciążenie. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo sprzęt mam dobry. Miał ktoś podobny problem, lub wie jak go rozwiązać?

  Komp:

  Intel core i7 6700k
  8 GB RAM
  GTX 1060 6GB


 • Admin

  Problem z tego co widziałem oblegał dość reddita z tym, że to było ze 2 miesiące temu. Ludzi masowo zgłaszali, nawet z identycznym sprzętem, że moją problemy właśnie między innymi z 100% wykorzystaniem procesora czy innymi większymi i mniejszymi lagami itd.

  Choć developerzy dość szybko starali się łatać grę to do dzisiaj sporo jest jeszcze osób którym w pewnej części ona nie działa tak jak powinna.

  Standardowo można spróbować zrobić reinstall gry/launchera oraz aktualizacje (a raczej czystą instalacje - ddu) sterów od NVIDIA.
  Inne możliwe scenariusze, opisane zresztą na forum gry to np.
  wyłączenie wszystkich zbędnych aplikacji w tle (https://www.epicgames.com/fortnite/forums/technical-support/hardware-support/186267-basic-pc-mac-troubleshooting)

  Poza tym na było coś w jednym wątku (na pierwszej stronie internetu) o ustawieniu jakości audio na low, choć nw w jaki sposób miałoby to jakkolwiek pomóc ale i takie odpowiedzi się zdarzały. Poza v-synv na off i ewentualnie spróbować ustawić stałą liczbę klatek czy wyłączyć nakładki nvidia na gre.


Zaloguj się, aby odpowiedzieć