Dobre filmy o hakerach, programistach, ogólnie o informatyce i nie tylko!


 • Admin

  Cześć!
  Każdy lubi od czasu do czasu odpalić sobie w TV jakieś dobre kino akcji, jeżeli lubicie również informatykę to zapewne nie raz szukaliście już filmów o hakerach, programistach czy ogólnie lub bardziej szczegółowo traktujących o tym temacie lub takich w który ten wątek występuje.

  Dlatego chciałbym podzielić się z wami dzisiaj moim spisem takich właśnie filmów. Niektóre łączą spryt z geniuszem inne skłaniają do refleksji nad życiem a jeszcze inne zwracają uwagę na problemy i fobie społeczne. Tak czy inaczej wszystkie one pokazują jak silna i potężna potrafi być ta dziedzina, na jak wiele innych aspektów życia wpływa i co potrafi.

  Nie owijając jednak dłużej przedstawiam Wam mój spis najlepszych oraz nie filmów i seriali jakie dotąd oglądałem:

  Filmy:
  Ghost in the Shell (2017r.) Snowden (2016r.)
  Ex-Machina (2015r.) Blackhat (2015r.)
  Who am I (2014r.) Algorithm (2014r.)
  Stażyści (2013r.) Piąta władza (2013r.)
  Dziewczyna z tatuażem (2011r.) The Social Network (2010r.)
  Gamer (2009r.) Szklana pułapka IV (2007r.)
  Hakerzy (polski, 2002 r.) Gry Wojenne (1985r.)
  Seriale:
  Dolina Krzemowa
  Mr.Robot

  Szkoda, że choć tak wiele filmów (często hitów kina) wychodzi co roku to w tej sferze rzadko kiedy można liczyć na naprawdę dobry, trzymający w napięciu film. Z drugiej jednak strony ciężko dziwić się, że nikt tego nie robi, aby taka produkcja dobrze się przyjęła trzeba naprawdę dobrze ugryźć temat, siedzieć w tym i to znać.

  Moimi faworytami w tym spisie są głównie te propozycje które łączą informatykę z psychologią lub w skrajnych przypadkach nawet z patologią. Nie są to oczywiście wszystkie filmy i seriale jakie kiedykolwiek wypuszczono - liczę więc na Was, że pomożecie mi uzupełnić tą listę tak aby każdy dołożył tutaj swoją własną cegiełkę.

  Jeżeli więc macie jakieś ciekawe propozycje to zapraszam do sekcji komentarzy poniżej.