Dobre filmy o hakerach, programistach, ogólnie o informatyce i nie tylko!

• Admin

Cześć!
    Każdy lubi od czasu do czasu odpalić sobie w TV jakieś dobre kino akcji, jeżeli lubicie również informatykę to zapewne nie raz szukaliście już filmów o hakerach, programistach czy ogólnie lub bardziej szczegółowo traktujących o tym temacie lub takich w który ten wątek występuje.

Dlatego chciałbym podzielić się z wami dzisiaj moim spisem takich właśnie filmów. Niektóre łączą spryt z geniuszem inne skłaniają do refleksji nad życiem a jeszcze inne zwracają uwagę na problemy i fobie społeczne. Tak czy inaczej wszystkie one pokazują jak silna i potężna potrafi być ta dziedzina, na jak wiele innych aspektów życia wpływa i co potrafi.

Nie owijając jednak dłużej przedstawiam Wam mój spis najlepszych oraz nie filmów i seriali jakie dotąd oglądałem:

Filmy:
    Ghost in the Shell (2017r.) Snowden (2016r.)
    Ex-Machina (2015r.) Blackhat (2015r.)
    Who am I (2014r.) Algorithm (2014r.)
    Stażyści (2013r.) Piąta władza (2013r.)
    Dziewczyna z tatuażem (2011r.) The Social Network (2010r.)
    Gamer (2009r.) Szklana pułapka IV (2007r.)
    Hakerzy (polski, 2002 r.) Gry Wojenne (1985r.)
    Seriale:
    Dolina Krzemowa
    Mr.Robot

Szkoda, że choć tak wiele filmów (często hitów kina) wychodzi co roku to w tej sferze rzadko kiedy można liczyć na naprawdę dobry, trzymający w napięciu film. Z drugiej jednak strony ciężko dziwić się, że nikt tego nie robi, aby taka produkcja dobrze się przyjęła trzeba naprawdę dobrze ugryźć temat, siedzieć w tym i to znać.

Moimi faworytami w tym spisie są głównie te propozycje które łączą informatykę z psychologią lub w skrajnych przypadkach nawet z patologią. Nie są to oczywiście wszystkie filmy i seriale jakie kiedykolwiek wypuszczono - liczę więc na Was, że pomożecie mi uzupełnić tą listę tak aby każdy dołożył tutaj swoją własną cegiełkę.

Jeżeli więc macie jakieś ciekawe propozycje to zapraszam do sekcji komentarzy poniżej.

Log in to reply