Poradnik nowicjusza - czyli co gdzie i jak?


 • Admin

  Witaj! Jeżeli trafiłeś na ten wątek prawdopodobnie stawiasz dopiero swoje pierwsze kroki na forum, w związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie mały przewodnik, taki zbiór tematów z którymi niewątpliwie warto się zapoznać.

  Regulamin kluczem...

  Pierwszym i absolutnie najważniejszym tematem jest oczywiście Regulamin i to od niego przede wszystkim powinieneś zacząć, nie jest on zbyt długi dlatego nie zabierze Ci zbyt wiele czasu. Napisany względnie prostym językiem w porównaniu z innymi obfitymi w zawiłe terminy prawnicze.

  Co by się nie pogubić

  Jeżeli działanie naszego forum wydaje Ci się nieco obce i jego interface nie jest zbyt przejrzysty a komponowanie wiadomości sprawia nie lada problem, warto zaprzyjaźnić się z Podstawy pisania wiadomości - Markdown. Sposób w jaki funkcjonuje edytor który znajduje się tutaj na forum może nie przypominać tego który znacie z innych forów. Choć jest lekko specyficzny to zapewniam, że jego nauka to dosłownie parę minut.

  Moderator zawsze w cenie

  Będąc dłużej na forum mając nieco wyższe aspiracje dobrze pomyśleć o Rekrutacja na Moderatora. Jednak wcale nie musicie nim być aby móc ulepszyć / poprawić coś co Waszym zdaniem mogłoby działać lepiej, na przykład dodając odpowiedni temat, w dziale Wsparcie który stoi otworem.

  Postępy swoich propozycji zmian możecie śledzić, zaglądając od czasu do czasu do Changelog - forumowy dziennik zmian. Dzięki temu zawsze będziecie na bieżąco wiedzieć o modyfikacjach jakie miały miejsce w ostatnim czasie.

  Dobre praktyki pisania

  Na koniec aby nie odstawać zbyt etykietą od innych tematów warto zapoznać się z Najważniejsze wskazówki i uwagi na temat korzystania z forum. Parę istotnych rad na pewno nie zaszkodzi a zdecydowanie pomoże reszcie użytkowników w zrozumieniu Waszego podejścia i wytłumaczeniu co tak naprawdę mieliście na myśli.

  W razie problemów czy pytań, np. na temat współpracy o każdej porze dnia czy nocy możecie pisać do @Tpk lub kontaktując się pod adres support [:monkey:] tcgforum.pl.


Zaloguj się, aby odpowiedzieć