Tytan za 24750zł • Dzień dobry! Chciałbym zapytać się was czy to dobry komp do gamingu:
  -Nvidia RTX 2080 TI
  -i9 9900k
  -MSI B360 Carbon
  -Sound BlasterX AE-5
  -Corsair k95 RGB platinum
  -JBL Boombox
  -Steelseries RGB 600
  -Supremo FM2
  -Thermaltake Floe Riing RGB 360 TT
  -G.Skill Trident 2 RGB 64GB DDR4
  -Crucial BX500 480GB
  -Adata 1TB HD710
  -THermaltake the tower 900 Black


 • Admin

  GPU: najnowsza karta, więc no cóż tu powiedzieć (śmigać będzie nawet w 4k), pytanie tylko czy wersja referencyjna czy nie.
  CPU: absolutna czołówka (przynajmniej na razie)
  MOBO: tutaj zaczynają się problemy bo z tego co mi wiadomo, płyta ta nie obsługuje procesorów z serii i9, maks. i7. Jak na ten moment płyty z Z-390 dają radę w tym zakresie (a aktualizacje dostać mają Z370).
  RAM: można wybrać nieco szybciej taktowany zmieniając płytę
  SSD / HDD: rzeczy które można wymienić w każdym momencie ale nw czy nie lepiej byłoby iść w samo ssd (szczególnie seria EVO od Samsung'a). Chyba, że ten zewnętrzny Adata ma jakieś inne zastosowanie.
  MOUSE / KEYBOARD: peryferia jak peryferia, kwestia indywidualna
  PSU: zależne od konfiguracji / przy ew. modyfikacji warto pomyśleć nad zmianą
  COOLER: jest ok
  CASE: cooler wejdzie, karta wejdzie powinno współgrać
  AUDIO: dodatek, no ale ok. Natomiast pierwszy raz widzę żeby zastąpić głośniki/słuchawki boombox'em - nietypowe ale ciekawe rozwiązanie.
  Widziałem, że tego JBL'a można połączyć z innymi (mając kilka) i wtedy naprawdę fajnie to działa.

  Choć wydaje mi się, że jeżeli to ma być dla gracza to lepiej w tej cenie wybrać jakieś słuchawki (niekoniecznie drogie) HyperX'y czy bardziej do słuchania Superlux, AKG (lekko droższe) czy nawet kolumny albo zestaw 2.1/5.1.

  Generalnie w tej cenie, starałbym się pomyśleć nad wsparciem 2-Way SLI (na płycie), aby ewentualnie w przyszłości dołożyć drugą kartę i dalej cieszyć się najwydajniejszym sprzętem. Tak czy inaczej sprzęt top of the top. • Witam, tez myslalem nad kupnem i9 9900k i 2080ti jednak sie zdecydowalem inaczej.
  Cenowo najlepiej wyglada kombinacja Ryzen 2700X + Vega 64. Intel i Nvidia cos ostatio do glowy dostali.


 • Admin

  Głównym problemem Intel'a są problemy ze względu na ostatnie afery (Portmash, Foreshadow - wcześniej Meltdown, Spectre) oraz przez prowadzoną przez nich politykę cenową - czym trochę toną pod naciskiem konkurencji. Próbując łatać jego procesory M$ blokuje NVIDIA z jej RayTracingiem i koło się zamyka.

  Jeżeli głównym zastosowaniem nie są gry to nie ma co się oglądać i brać Ryzen'a ;) • Jak komputer jest tylko do grania to nie ma nic lepszego niz 9700K.
  Bym tez radzil skladac komputer np na "cenowarka.pl". Ja akurat z niemczech i uzywam od zawsze niemieckiej wersji tej strony "geizahls.de".


Zaloguj się, aby odpowiedzieć