Mikrofon, pomoc w wyborze • Witam,
  wybrałem kilka mikrofonów firmy Trust i nie mogę się zdecydować, który z nich wybrać. Proszę o pomoc w decyzji, który polecacie, który jest najlepszy (ew. stosunek jakości do ceny)? Niezależnie od wyboru, będę chciał go podłączyć pod kartę dźwiękową usb, a dokładniej A4Tech Bloody G480. Z góry dziękuję za wskazówki :)

  Trust Mico
  Trust GXT210
  Trust Madell
  Trust Starzz

  PS. chciałbym go używać do np. nagrywania filmów na yt czy streamów oraz do komunikacji głosowej.

  Pozdrawiam


 • Admin

  Cześć!
  Ok, zacznijmy od początku, wszystkie z powyższych mikrofonów są mikrofonami typowo karaoke co oznacza mniej więcej tyle, że w zależności od tego jak daleko będą się one znajdowały od Twoich ust na taką maksymalną jakość będzie można liczyć (czym bliżej tym lepiej). Ogólnie odradzałbym zakup któregokolwiek z nich gdy tylko zobaczyłem, że mają posłużyć Ci one do nagrywania na YT ale skoro wspomniałeś, że posiadasz jakąś zewnętrzną kartę dźwiękową może to jakoś wyjść.

  Trust Mico - Jak na koszt około 100zł i dodatkową kartę dźwiękową (po USB) w zestawie jest to moim zdaniem chyba najgorszy dźwięk jaki można usłyszeć (choć to tylko subiektywna opinia)
  Trust GXT210 - słyszałem coś o problemach na Windows 8+ no i nie jest zbyt trwały (choć gdy żaden problem mu nie doskwiera generuje całkiem przyzwoity dźwięk).
  Trust Madell - brat go posiada i daje rade - choć nie jest to szczyt techniki to jako tako da się z nim gadać. Oczywiście żeby był słyszalny trzeba go podbić na 30dB co znowu generuje szumy no ale w przypadku programów do rozmów przeważnie działa wbudowane odszumianie.
  Trust Starzz - najtańszy ale co dziwne wcale nie najgorszy, udowodniono już na YT, że wiele zależy od tego do czego jest on podpięty. W przypadku twojej karty jest nawet film o tym: https://www.youtube.com/watch?v=fRqph7P2C6I

  Tak to pokrótsze wygląda - ogólnie nie jestem zwolennikiem tanich mikrofonów wolnostojących bo zawsze się coś z nimi (przynajmniej u mnie) działo dlatego przerzuciłem się na mikrofon krawatowy - Zalman Go Mic (20zł) jest on wprawdzie dopinany do bluzki ale mając dodatkowo jakiś zestaw słuchawkowy ze słabym mikrofonem (oraz np. wysuwanym pałąkiem) można zrobić niezłe combo. Z mojej strony polecam właśnie takie rozwiązanie. • Dzięki serdeczne za pomoc!


Zaloguj się, aby odpowiedzieć